• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mörk | Ljus

06 mar
2010

Sista inlägget!

Skrivet av Rasmus | Ämne: Personligt

 

Nu har jag bloggat på Unga Rörelsehindrades hemsida under ganska lång tid. Det har väl blivit ett 50-tal inlägg eller så. Det har varit mycket lärorikt och jag har fått bra respons. Men den senaste tiden har jag inte hunnit uppdatera bloggen så mycket som jag hade velat. De senaste inläggen har kommit ur brådska snarare än inspiration.

Då är det dags att lägga av. Min ambition att kunna uppdatera bloggen när jag är utomlands har inte heller fungerat då internetuppkopplingen utomlands inte på långa vägar motsvarar svensk kvalité. Jag kommer fortsätta blogga på annat håll men tycker att det på Unga Rörelsehindrades sida ska synas lite yngre förmågor som har mer gemensamt med Unga Rörelsehindrade än vad jag har. Ni kommer säkerligen höra mer från mig - vare sig ni vill det eller inte. Jag ser det som en styrka att veta när det är dags att lägga av. Jag vill inte bli en "bloggvärldens svar på Foppa".

Jag kommer, som sagt, att blogga på annat håll. Jag säljer min bok och gör föreläsningar. Jag kommer också att gå klar min utbildning till personlig tränare. Jag jobbar vidare i styrelsen i DHR och förhoppningsvis även med internationellt utvecklingssamarbete. I slutet av 2010 planeras en resa till Indien och jag drömmer om att hålla en fotoutställning med foton från alla mina resor.

Jag kommer att leta nya utmaningar och ständigt göra nya försök att överträffa mig själv. Det hoppas jag att du också gör!

 

Tack till alla trogna bloggläsare!

Over and out!

Rasmus Isaksson

 

 

 

Läst: 2664

 

Kommentarer (2)Lägg till kommentarer

 

Skrivet av: Frida, maj 22, 2010
 
Lycka till med allt!
Lycka till med allt som du ska göra i framtidensmilies/smiley.gif
Skrivet av: Karin Berg, maj 06, 2010
 
rasmus till furuboda arbetsmarknad/siia
Hej Rasmus!
Vi har bokat in dig nu den 1 juni kl 1400 på fagertagatan 1 i malmö där furuboda malmö håller till.
Hör av dig om det är något du behöver i form av utrustning. ta gärna med npgra av dina böcker om dom är färdiga.
Du har mitt tel så hör av dig om det är något och var snäll o bekräfta att du fått detta meddelande.
Ha de,
Karin Berg
Projekthandläggare SIIA -Furuboda arbetsmarkandqsuby

 

Skriv kommentar

 

mindre | större


security image

 

Skriv bokstäverna ovan i textrutan nedanför




Din kommentar kommer kanske inte att visas direkt, i bland kontrollerar vi kommentarer innan de läggs ut. Detta för att undvika spam och annat.
Du behöver inte skicka din kommentar fler gånger.

busy
Swedish English French German Spanish

Boken Hemligheter kända av många

Samma fördomar - Samma kamp

Besök projektet: En hemlighet känd av många

Facebook


Om oss

Förbundet Unga Rörelse- hindrade är en ideell intresseorganisation för ungdomar upp till 32 år.

Vår målsättning är att förändra samhället så att ungdomar med rörelse- hinder får samma rättigheter som alla andra!



DHR

Administration

Här kan du som arbetar med webbsidan logga in.