|
06 mar
2010
|
Sista inlägget!Skrivet av Rasmus | Ämne: Personligt |
|

Nu har jag bloggat på Unga Rörelsehindrades hemsida under ganska lång tid. Det har väl blivit ett 50-tal inlägg eller så. Det har varit mycket lärorikt och jag har fått bra respons. Men den senaste tiden har jag inte hunnit uppdatera bloggen så mycket som jag hade velat. De senaste inläggen har kommit ur brådska snarare än inspiration.
Då är det dags att lägga av. Min ambition att kunna uppdatera bloggen när jag är utomlands har inte heller fungerat då internetuppkopplingen utomlands inte på långa vägar motsvarar svensk kvalité. Jag kommer fortsätta blogga på annat håll men tycker att det på Unga Rörelsehindrades sida ska synas lite yngre förmågor som har mer gemensamt med Unga Rörelsehindrade än vad jag har. Ni kommer säkerligen höra mer från mig - vare sig ni vill det eller inte. Jag ser det som en styrka att veta när det är dags att lägga av. Jag vill inte bli en "bloggvärldens svar på Foppa".
Jag kommer, som sagt, att blogga på annat håll. Jag säljer min bok och gör föreläsningar. Jag kommer också att gå klar min utbildning till personlig tränare. Jag jobbar vidare i styrelsen i DHR och förhoppningsvis även med internationellt utvecklingssamarbete. I slutet av 2010 planeras en resa till Indien och jag drömmer om att hålla en fotoutställning med foton från alla mina resor.
Jag kommer att leta nya utmaningar och ständigt göra nya försök att överträffa mig själv. Det hoppas jag att du också gör!
Tack till alla trogna bloggläsare!
Over and out!
Rasmus Isaksson
Kommentarer (2)













